Masaż leczniczy

Masaż leczniczy, sportowy, regeneracyjny

Masaż leczniczy  wykorzystując dłonie terapeuty, ma na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie lub wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz uzyskanie stanu pełnego relaksu. Masaż leczniczy oddziałuje na układ mieśniowo-powięziowy, układ krwionośny i limfatyczny. Powoduje pobudzenie mięśniowe, poprawia krążenie, ułatwia odpływ chłonki i przyśpiesza procesy regeneracyjne.

dla kogo

  • pacjenci bólowi
  • sportowcy
  • osoby aktywne fizycznie
  • pacjenci pourazowi
  • pacjenci ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi
  • osoby zapracowane, przemęczone
  • osoby zestresowane

przykładowe schorzenia

  • zespoły bólowe kręgosłupa
  • bóle mięśniowe i stawowe
  • przykurcze i napięcia mięśniowe
  • zmiany zwyrodnieniowe i przeciążeniowe
  • RZSK, ZZSK
  • stany pourazowe
  • obrzęki limfatyczne

W PRACY Z PACJENTEM WYKORZYSTUJEMY

Masaż klasyczny

To najpopularniejszy z masaży. Po uwzględnieniu przeciwwskazań ten rodzaj zabiegu jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Wykonuje się go z elementami poślizgowymi np. oliwką. Jego celem jest detonizacja tkanek, odprężenie, poprawa jakości ruchu, samopoczucia… życia. Może zostać wykonany częściowo, na wybranej partii ciała lub całościowo.

Masaż sportowy

To zabieg przeznaczony dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, wchodzi w skład zabiegów stosowanych w odnowie biologicznej. Wywodzi się z masażu klasycznego ale jest od niego silniejszy i wymaga od terapeuty intensywniejszego bodźca. Bardzo ważnym celem tego masażu jest poprawa regeneracji organizmu, przyspieszenie usuwania kwasu mlekowego z mięśni i zbędnych metabolitów, ponadto rozgrzewa, poprawia metabolizm, wspomaga leczenie powstałych kontuzji i przeciwdziała wystąpieniu kolejnych.

Masaż tkanek głębokich

Jest to jedna z najpopularniejszych form masażu leczniczego, którego celem jest rozluźnienie, rozciągnięcie mięśni i usunięcie restrykcji układu mięśniowo-powięziowego. MTG cechuje się powolnymi i precyzyjnymi ruchami, a siła nacisku wykorzystywana w trakcie terapii jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta na podstawie napięcia tkanek.  Masaż tkanek głębokich korzysta z wielu narzędzi: przedramienia, łokcia, dłoni czy paliczków za pomocą, których terapeuta jest w stanie opracować nie tylko tkanki położone głęboko ale również te powierzchowne. W trakcie terapii korzysta się z wielu technik, a niektóre z nich wymagają aktywnych ruchów pacjenta wykonywanych na komendy terapeuty.

Masaż relaksacyjny

To idealny sposób na rozluźnienie i zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz psychicznego.  Masaż relaksacyjny pozwala obniżyć poziom stresu,  uzyskać uczucie pełnego odprężenia i wprowadzić w stan relaksu. Pobudza układ krwionośny i limfatyczny, wspomagając organizm w szybszym pozbyciu się toksyn. Przyśpiesza metabolizm i zmniejsza dolegliwości bólowe. Polecany jest zarówno osobom zapracowanym i zestresowanym, jak i każdemu kto ma ochotę na odrobinę przyjemności i relaksu.

Masaż całościowy

Obejmuje wszystkie partie naszego ciała, a więc tułów oraz kończyny dolne i górne. Działacałościowo i  kompleksowo. 

Masaż częściowy

Pozwala na wybranie jednej części ciała: kończyny dolne, kończyny górne lub tułów. Terapeuta skoncentruje się tylko na tej jednej, określonej partii. Masaż częściowy dedykowany jest osobom, które nie potrzebują całościowego rozluźnienia lub preferują oddziaływanie tylko w określonej części ciała. Może dotyczyć na przykład tylko kończyn dolnych lub pleców i karku.

Terapię TECAR

Łączy ze sobą działanie manualne rękami terapeuty z energią cieplną.

Terapia TECAR ( Transfer Elektryczny Pojemnościowy i Rezystywny ) opiera się na dostarczeniu energii do tkanek przy pomocy zmiennego prądu wysokiej częstotliwości, odpowiadającej częstotliwości fali radiowej (300kHz – 1MHz ). 

Tkani poddane zabiegowi zostają głęboko przegrzane, nawet  głębokich warstwach. Wpływa to na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a w efekcie na poprawę ukrwienia, przyspieszenie procesów regeneracyjnych oraz metabolizmu tkanek. Terapia TECAR ma również zastosowanie w leczeniu przykurczów, obrzęków, bóli oraz stanów zapalnych. Przewagą tej metody jest nieinwazyjność oraz szybkie działanie.

 ZESPÓŁ FIZJOTERAPEUTÓW

Katarzyna Łukasik

Kierowniczka rehabiltacji ortopedycznej, fizjoterapeutka ortopedyczna i uroginekologiczna

Sara Kuty

Fizjoterapeutka

Agniszka Karczmarz

Fizjoterapeutka

Mateusz Kiepiel

Fizjoterapeuta

Krzysztof Jakubiak

Fizjoterapeuta

Maciej Jędrysiak

Fizjoterapeuta

Jakub Losa

Fizjoterapeuta

odwiedź nas

ul. Kilińskiego 4, 44-193 Knurów

umów się na wizytę

+48 698 609 920 , +48 510 150 020 

napisz do nas

fizjofit@fizjofit.pl