Wady postawy

Indywidualna Fizjoterapia Wad Postawy

Fizjoterapia opiera się na indywidualnym podejściu do pacjenta, i jest prowadzona w formie zabawy oraz wykonywaniu zadań, w sali dostosowanej do potrzeb naszych małych pacjentów. W swojej pracy wykorzystujemy specjalne, indywidualnie dopasowane techniki. Dlatego Drogi Rodzicu, jeżeli zauważyłeś coś niepokojącego w postawie swojego dziecka, nie czekaj i zapisz się na konsultację u wykfalifikowanego fizjoterapeuty.

dla kogo

 • dzieci do 18 roku życia
 • pacjenci z wadami kręgosłupa (skolioza, skrzywienie boczne kręgosłupa)
 • pacjenci z asymetrią w obrębie tułowia, obręczy barkowej oraz biodrowej
 • pacjenci z wadami kolan i stóp
 • pacjenci przygotowujący się do operacji kręgosłupa oraz terapia pooperacyjna
 • pacjenci z wadami postawy, wynikającymi z przebytych urazów
 • pacjenci z wadami klatki piersiowej

przykładowe schorzenia

 • skolioza
 • skrzywienie boczne kręgosłupa
 • asymetria barków, łopatek, miednicy
 • wady stawów kolanowych (kolana koślawe, kolana szpotawe)
 • wady stóp (stopy płaskie, stopy płasko-koślawe, stopy koślawe, stopy szpotawe)
 • wady klatki piersiowej (klatka lejkowata, klatka kurza)

W PRACY Z PACJENTEM WYKORZYSTUJEMY

FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz)

Koncepcja pozwalająca na indywidualną terapię skolioz, przygotowanie kręgosłupa do operacji lub terapii bezpośrednio po niej. Stosowana także jako wspomaganie przy zastosowaniu gorsetów. Koncepcję wykorzystuje się także przy wadach postawy czy chorobie.

PNF (torowanie mięśniowo-nerwowe)

Metoda neurorozwojowa, która wykorzystuje naturalne ruchy przebiegające trójpłaszczyznowo, zbliżone do aktywności dnia codziennego. Realizowane ćwiczenia aktywizują jak największą ilość mięśni należących do jednego łańcucha mięśniowego, poprzez wykonywanie ich po diagonalnej (skośniej). Metoda polega również na wielozmysłowym bodźcowaniu, które oddziałuje na pacjenta z zewnątrz.

Metody osteopatyczne

Metody osteopatyczne są technikami manualnymi, w których terapeuta używa jedynie swoich dłoni jako narzędzia diagnostycznego i terapeutycznego. Opierają się w dużej mierze na wyczuciu zmienionej strukturalnie tkanki i przywróceniu jej prawidłowej elastyczności. Osteopatia jest przede wszystkim nauką, która traktuje pacjenta holistycznie, czyli całościowo. Opiera się na tezie, że organizm posiada naturalne zdolności do samoregeneracji. Stosując metody osteopatyczne oprócz pracy na strukturach mięśniowych, stawowych i nerwowych, terapeuta bierze również pod uwagę pracę na narządach wewnętrznych, strukturach kostnych, strukturach naczyniowych oraz płynie mózgowo-rdzeniowym.

Elementy terapii manualnej

Terapia manualna jest metodą wykorzystywaną w leczeniu schorzeń związanych z narządem ruchu.

Opiera się na obszernej diagnostyce biomechanicznej i funkcjonalnej, co pozwala fizjoterapeucie na dokładną ocenę stanu pacjenta.

Terapia, jak sama nazwa wskazuje, polega na bezpośredniej pracy manualnej na ciele pacjenta. Charakteryzuje się wyszukiwaniem bolesnych i napiętych struktur, a następnie ich rozluźnianiem. Jedną z technik są również mobilizacje stawowe i manipulacje, poprawiające zakres ruchu w stawach z ograniczoną mobilnością. Mobilizacje nerwowe pozwalają natomiast na poprawę ślizgu obwodowych struktur nerwowych. Terapeuta manualny doskonale poradzi sobie z problemami natury mięśniowej, więzadłowej, torebkowej, stawowej, powięziowej oraz nerwowej.

Celem terapii jest uśmierzenie bólu, rozluźnienie napięć tkanek miękkich, poprawa ukrwienia, przywrócenie prawidłowej ruchomości w stawach oraz powrót do codziennej aktywności pacjenta.

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Natalia Majchrzak

Fizjoterapeutka

odwiedź nas

ul. Kilińskiego 4, 44-193 Knurów

umów się na wizytę

+48 698 609 920 , +48 510 150 020 

napisz do nas

fizjofit@fizjofit.pl