Przygotowanie fizyczne

Indywidualne przygotowanie fizyczne 

Trening funkcjonalny indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Niezależnie od stopnia sprawności, wieku, poziomu umiejętności każdego z naszych pacjentów, doświadczony zespół terapeutów/ trenerów programuje zajęcia ruchowe na podstawie przeprowadzonej obiektywizacji.

dla kogo

  • wyczynowy sportowiec
  • amator
  • młody sportowiec
  • osoby po kontuzjach

obszary pracy

  • profilaktyka urazów
  • powrót do pełnej sprawności po urazach
  • dbanie o ogólną sprawność fizyczną
  • przygotowanie do sezonu startowego
  • planowanie oraz programowanie treningu

W PRACY Z PACJENTEM WYKORZYSTUJEMY

Metodę treningową EXOS

EXOS to kompletny system przygotowania fizycznego, tak zawodowego sportowca, jak i każdej osoby podejmującej aktywność fizyczną na każdym etapie zaawansowania.

Wielokierunkowe podejście pozwala zmaksymalizować potencjał sportowca, jak również prowadzić prewencję urazów. EXOS  leży u podstaw pracy ze sportowcami różnych dyscyplin z całego świata pozwalając im na osiąganie największych sukcesów w swojej dziedzinie. Precyzyjny dobór środków oddziaływania odbywa się na podstawie obiektywnych badań motorycznych i szczegółowego planowania.

Pracę funkcjonalną zgodną z koncepcją FMS

Functional Movement Screen, czyli test FMS, jest metodą badania przesiewowego, która służy do oceny stanu funkcjonalnego zawodnika czy osoby trenującej amatorsko na poziomie motoryki podstawowej.

Ocenie podlegają podstawowe wzorce ruchowe, będące wspólną bazą do rozwijania przygotowania fizycznego we wszystkich dyscyplinach sportu i rekreacji. Dzięki analizie uzyskanych w tym teście danych, można określić potencjalne ryzyko wystąpienia urazu w związku z podejmowaną aktywnością fizyczną. FMS to jednak nie tylko test, ale przede wszystkim system korekcji zaburzeń motorycznych, mający jednoznaczny wpływ na zwiększenie efektywności uprawianego sportu i zmniejszenie ryzyka odniesienia kontuzji.

Sprzęt marki Keiser, Woodway oraz Technogym

KEISER to metodyka i urządzenia do treningu całego ciała wykorzystujące setki różnych ćwiczeń, od rehabilitacji po zastosowania typowo sportowe.

Urządzenia wykorzystują system oporu pneumatycznego, dzięki któremu praca każdej grupy mięśni jest bezpieczna i maksymalnie zbliżona do warunków funkcjonalnych. Odczuwany opór jest niezmienny w trakcie trwania całego ruchu. Opór pneumatyczny ponadto eliminuje efekt inercji, (bezwładności masy) minimalizując ryzyko przeciążeń i kontuzji. W trakcie trwania poszczególnych ćwiczeń mamy możliwość ciągłej obiektywizacji generowanej siły i mocy. Całość treningu uzupełniają bieżnie czołowych światowych producentów WOODWAY i TECHNOGYM, które w komfortowym użytkowaniu pozwalają dozować funkcjonalne bodźce treningowe, aplikując nawet opór zewnętrzny.

ZESPÓŁ

Michał Klich

Fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego

Katarzyna Łukasik

Kierowniczka rehabiltacji ortopedycznej, fizjoterapeutka ortopedyczna i uroginekologiczna

Krzysztof Jakubiak

Fizjoterapeuta

Kinga Bańczyk

Fizjoterapeutka

Jakub Losa

Asystent fizjoterapeuty

odwiedź nas

ul. Kilińskiego 4, 44-193 Knurów

umów się na wizytę

+48 698 609 920 , +48 510 150 020 

napisz do nas

fizjofit@fizjofit.pl