Fizjoterapia estetyczna, regeneracyjna

Fizjoterapia estetyczna to nowy, rozwijający się  dział fizjoterapii mający  na celu pomoc pacjentom, którzy chcą skorzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o swoje ciało. Rodzaj i częstotliwość zabiegów dobierane są  indywidulanie po wcześniejszej konsultacji z fizjoterapeutą.

Fizjoterapeuci jako zawód medyczny mają bardzo dobre wyczucie tkanek, (elastyczności skóry, miejsc zwłóknień i zgrubień) dlatego terapia wykonana przez fizjoterapeutę  jest bardzo skuteczna.

 

Fizjoterapia regeneracyjna wspiera i często jest nieodzownym elementem cyklu treningowego.  Niedobór lub niewłaściwa regeneracja często opóźnia osiągnięcie zamierzonych celów.

Regeneracja po zakończonej aktywności fizycznej obejmuje przede wszystkim terapię manualną w połączeniu z zabiegami fizykalnymi w celu poprawy elastyczności włókien mięśniowych i eliminacji nagromadzonego podczas ćwiczeń kwasu mlekowego.

 

dla kogo

 • osób, które chcą korzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o swoje ciało
 • osób po zabiegach medycyny estetycznej
 • osób czynnie uprawiających sport jako bardzo efektywna forma regeneracji

efekty

 • przyspieszenie regeneracji tkanek miękkich
 • pobudzenie krążenia krwi i limfy
 • spłycenie rozstępów, blizn i nierówności
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry
 • redukcja zmarszczek
 • wymodelowanie sylwetki
 • eliminacja złogów tłuszczowych
 • biostymulacja
 • przyspieszenie rekonwalescencji po zabiegach estetycznych

W PRACY Z PACJENTEM WYKORZYSTUJEMY

Terapię TECAR

Wyjątkowo skuteczna terapia  łącząca różnorodne techniki terapii manualnej w połączeniu z bodźcem fizykalnym.

Terapia TECAR ( Transfer Elektryczny Pojemnościowy i Rezystywny ) opiera się na dostarczeniu energii do tkanek przy pomocy zmiennego prądu wysokiej częstotliwości, odpowiadającej częstotliwości fali radiowej (300kHz – 1MHz ). 

Efekt terapii opiera się na oddziaływaniu ciepła na organizm, które powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a w efekcie poprawę ukrwienia i przyspieszenie metabolizmu oraz procesów regeneracyjnych tkanek. Fale radiowe sięgają również komórek tłuszczowych, a w trakcie wykonywania zabiegu wytworzone ciepło endogenne powoduje ich rozbicie i rozpuszczenie, czyli tzw. lipolizę. Powstałe w procesie kwasy tłuszczowe zostają trawione i wydalone. Dzięki temu zabieg pomaga wyraźnie wyszczuplić i wymodelować sylwetkę.

Terapia TECAR sprawdza się również w pracy z blizną, rekonwalescencji skóry po operacjach plastycznych oraz przebytym trądziku.

 

Terapię z falą uderzeniową

Polega na wykorzystaniu fal akustycznych, które generują powstanie fal mechanicznych.

Następuje penetracja i powstanie wibracji w tkankach poddanych zabiegowi powodując rozbicie podskórnych komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie ich objętości poprzez rozpad. Po zabiegu falą uderzeniową wzrasta produkcja kolagenu i elastyny oraz nasila się metabolizm komórkowy. Zabieg poprawia cyrkulację krwi i limfy oraz szybszy odpływ toksyn z tkanek. Fala uderzeniowa sprawdza się również w pracy z bliznami i rozstępami.

Elektrostymulację

Zabieg elektro leczniczy wykorzystujący przepływ prądu impulsowego w celu pobudzenia mięśni do rytmicznych skurczów. Wpływa to na ich rozwój powodując dodatkowo pobudzenie przemiany materii, krążenia krwi oraz przyspiesza rozkład tkanki tłuszczowej.  Wzrasta również jędrność i elastyczność skóry.

Drenaż mechaniczny BOA

Wykonywany za pomocą specjalnie skonstruowanych rękawów, do których aparatura w odpowiednich interwałach czasowych wtłacza powietrze pod ciśnieniem.

Zasadniczym celem zabiegu jest pobudzenie krążenia limfy, która odpowiedzialna jest za zbieranie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii i odprowadzanie ich do nerek, gdzie później są usuwanie z organizmu. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia obrzęków kończyn, a także zwiększenia jędrności skóry. Dodatkowo pod wpływem ucisku następuje pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. Efekty drenażu limfatycznego mechanicznego są widoczne nawet bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Drenaż manualny

Rodzaj masażu wykonywany rękami fizjoterapeuty, który wykorzystuje specjalne techniki w celu pobudzenia krążenia limfy.

Układ limfatyczny odpowiedzialny jest za zbieranie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii i odprowadzanie ich do nerek, gdzie później są usuwanie z organizmu. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia obrzęków kończyn, a także redukcji cellulitu i zwiększenia jędrności skóry. Dodatkowo pod wpływem ucisku następuje pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. Efekty drenażu limfatycznego mechanicznego są widoczne nawet bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Terapię bańką chińską

Podczas masażu używa się gumowej bańki, która działa na zasadzie próżni, zasysając znajdujące się pod nią tkanki.

Zastosowanie zabiegu jest bardzo szerokie. Powoduje redukcję tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie złogów oraz komórek tłuszczowych znajdujących się w tkance podskórnej.  Likwiduje zwłóknienia pod skórą, a także usprawnia krążenie krwi i limfy.

NASZ ZESPÓŁ

Katarzyna Łukasik

Fizjoterapeutka

Weronika Wołczańska

Fizjoterapeutka, trenerka przygotowania motorycznego

Michał Klich

Kierownik rehabilitacji ortopedycznej i sportowej , fizjoterapeuta,
trener przygotowania motorycznego

Krzysztof Jakubiak

Fizjoterapeuta

odwiedź nas

ul. Kilińskiego 4, 44-193 Knurów

umów się na wizytę

+48 698 609 920 , +48 510 150 020 

napisz do nas

fizjofit@fizjofit.pl