Fizjoterapia ku zaskoczeniu wielu osób daje nam duże możliwości oddziaływania na urodę i estetykę ciała. Dodatkowo fizjoterapeuci mają bardzo dobre wyczucie tkanek, elastyczności skóry, a więc zastosowanie technik manualnych, którymi się posługują mają dużą skuteczność, a w połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami prowadzą do widocznych efektów już po pierwszej wizycie.

Fizjoterapia estetyczna to nowy, rozwijający się dział fizjoterapii mający na celu pomoc pacjentom, którzy chcą skorzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o swoje ciało. Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów, które wpływają nie tylko na wygląd, ale i kondycję całego organizmu.

Dzięki odpowiedniemu badaniu fizjoterapeutycznemu można zaplanować łańcuch działań wykorzystujących wszystkie możliwości fizjoterapii.

Efekty jakie można uzyskać stosując terapie z zakresu fizjoterapii estetycznej to pobudzenie krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie szybszy metabolizm tkankowy oraz odprowadzenie wody z organizmu (zmniejszenie obrzęków).

Kolejnym działaniem może być terapia modelująca sylwetkę. Dzięki zastosowaniu fizykoterapii z użyciem energii pochodzącej z fali radiowej, akustycznej lub innych technik manualnych, poprawimy jędrność i elastyczność skóry. Są to działania, które wspierają stymulację fibrynogenu, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Eliminacja złogów tkanki tłuszczowej wywiera wpływ na adipocyty (komórki tłuszczowe), wytworzone podczas zabiegu ciepło, powoduje ich rozbicie i rozpuszczenie, a powstałe w procesie kwasy tłuszczowe zostają trawione i wydalone z organizmu.

Terapia modelująca blizny polega na spłyceniu blizn, rozstępów i nierówności skórnych działając od naskórka w głąb skóry oraz przyspieszenie rekonwalescencji po zabiegach chirurgii estetycznej.

Metody, którymi pracujemy niwelują napięcia nerwowe, które powodują zmarszczki mimiczne. Poprzez głęboką pracę na strukturach mięśni następuje szybsza regeneracja skóry, dzięki czemu odzyskamy naturalny blask i młodą twarz.

Mając na uwadze powyższe, fizjoterapia estetyczna jest dodatkowym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić swoją atrakcyjność bez sięgania po inwazyjne metody. Oznacza terapie zachowawcze (nieoperacyjne) wykonywane w celu poprawy urody z wykorzystaniem różnych technik manualnych oraz zabiegów fizykoterapeutycznych. Lecz to nie tylko wizualne efekty. Reguluje bilans energetyczny całego ciała, zwalcza stres i zapewnia pełny relaks i odprężenie.

Jeśli jesteś:

  • osobą, która chce korzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o swoje ciało
  • osobą, która chce przyspieszyć rekonwalescencje po zabiegach medycyny estetycznej
  • osobą, która chce ujędrnić i poprawić wygląd swojej skóry
  • osobą, która chce wymodelować sylwetkę
  • osobą, która chce poprawić wygląd rozstępów, nierówności skóry oraz blizn
  • osobą aktywną, chcącą wspomóc działania
  • osobą, która zmaga się z obrzękami i gromadzeniem wody w organizmie
  • osobą zestresowaną, potrzebującą chwili dla siebie

FIZJOTERAPIA ESTETYCZNA JEST DLA CIEBIE!

 Spróbuj i obserwuj poprawę jak zmienia się Twoje ciało, nabiera smukłych kształtów, skóra staje się bardziej napięta, jędrna, wygładzona. Ciesz się zadbanym ciałem!